Przejdź do treści
Zalogować się
Język strony pl / PL
Język strony

Portal pracy MANUVIA jest podzielony na odrębne regiony zgodnie z rynkiem pracy. Masz jednocześnie możliwość przetłumaczenia informacji na wymagany język.

Polski
Polska

Czy wiesz jak odpowiedzieć na ofertę pracy?

Uncategorized
Ilustracyjny tło

Jak poprawie odpowiedzieć na ofertę pracy? Wysłałeś swoje CV i nie otrzymałeś wiadomości zwrotnej? Warto zastanowić się, jak odpowiedzieć na ofertę pracy, ponieważ nie wszystkie drogi prowadzą do sukcesu. Naucz się kilku podstawowych zasad i raz na zawsze rozwiąż ten problem.

Na stanowisko pracy można aplikować w różny sposób. Możesz wysłać wiadomość e-mail, zostawić wiadomość na Facebooku, Instagramie, wypełnić formularz kontaktowy lub bezpośrednio skontaktować się z rekruterem. Niezależnie od wybranej formy kontaktu, warto pamiętać kilka zasad, które pomogą Ci odnieść sukces i zdobyć wymarzoną pracę.

Przestrzegaj formalności i kultury osobistej

Odpowiadanie na ofertę pracy wymaga pewnej formalności i kultury osobistej. Dobre wrażenie jest podstawą, krótkie wprowadzenie na temat swojej osoby i pozostawienie informacji dotyczące twoich doświadczeń i zdolności zrobi dobre wrażenie i wyróżni Twoją osobę na tle innych kandydatów.

Jak może to wyglądać?

Witam,

nazywam się Jan Kowalski i aplikuję na stanowisko operatora producji w miejscowości Brno w Czechach. Zauważyłem państwa ogłoszenie na OLX i bardzo zainteresowała mie ta oferta. Posiadam długoletnie doświadczenie na linii produkcyjnej w branży elektrotechnicznej. Do moich obowiązków należał prawidłowy montaż komponentów według instrukcji oraz wizualna kontrola gotowego produktu. Z przyjemnością dowiem się więcej szczegółów na temat pracy. Będę wdzięczny za kontakt zwrotny. Num. tel. 555 555 555, e-mail: jan.kowalski@wp.pl.

Pozdrawiam Jan Kowalski

Bądź cierpliwy

Agencje pracy odpowiadają na wszystkie aplikacje kandydatów. Są jednak okresy, w których aktualne oferty pracy cieszą się dużym zainteresowaniem. Chodzi przeważnie o pierwsze dni tygodnia, w których priorytetowo jest kontakt z osobami, które aplikowały w weekend. W związku z tym pierwszy kontakt zwrotny może nastąpić dopiero po 48 godzinach od aplikacji, najpóżniej do 72 godzin. Jeżeli nie otrzymasz odpowiedzi w ciągu 4 dni roboczych, skontaktuj się z rekruterem i spytaj o aktualne oferty pracy dla Ciebie.

Czy wiesz jak odpowiedzieć na ofertę pracy?

Aplikuj dzwoniąc do rekrutera

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na uzyskanie informacji jest rozmowa telefoniczna. Agencje pracy mają swoje oddziały call center, w których rekruterzy kontaktują się telefonicznie z osobami zainteresowanymi ofertami pracy.

Rekruter przeprowadzi rozmowę telefoniczną, dowie się, czy spełniasz niezbędne wymagania oraz poda szczegóły stanowiska pracy i warunki zatrudnienia. Często się zdarza, że rekruter zaoferuje Ci też inne stanowisko pracy, które jest odpowiednie dopasowane do Twoich zdolności, doświadczenia, uprawnień i wymogów.

Nie aplikuj więcej razy na jedną ofertę pracy

Najczęstszym błędem jest aplikowanie kilkukrotnie na to same stanowisko pracy. Chociaż zwrócisz na siebie uwagę, nie musi być ona odebrana pozytywnie przez pracodawcę. W tym samym czasie utrudniasz pracę rekrutera. Spróbuj zaczekać minimalnie 72 godzin przed ponownym kontaktem z rekruterem.

Czytaj dokładnie ogłoszenia

Zanim wyślesz aplikacje na jakiekolwiek stanowisko pracy, upewnij się że zapoznałeś się z pełną treścią ogłoszenia. Swój kontakt lub CV wyślij dopiero wtedy, gdy uważasz że jesteś idealną osobą do tego stanowiska i spełniasz wszystkie wymogi pracodawcy. Wymogi na kandydata mogą być różne w zależności od stanowiska. Przeważnie chodzi o doświadczenie, uprawnienia, kursy oraz znajomość języka obcego.

Więc jak? Wiesz już, jak poprawnie aplikować na ogłoszenie o pracę? My uważamy że tak i życzymy powodzenia na drodze zawodowej