Przejdź do treści
Zalogować się
Język strony pl / PL
Język strony

Portal pracy MANUVIA jest podzielony na odrębne regiony zgodnie z rynkiem pracy. Masz jednocześnie możliwość przetłumaczenia informacji na wymagany język.

Polski
Polska

Po Nowym Roku rośnie liczba osób zainteresowanych nową pracą. Nie czekaj, aplikuj już teraz!

Porady
Ilustracyjny tło

Nowy rok, nowy początek. Zastanawiasz się, z jakiego powodu rośnie popyt na nowe miejsce pracy w styczniu? Specjaliści HR uzasadniają zainteresowanie nowymi miejscami pracy i dużą rotacją tym, że duża część populacji jest niezadowolona z obecnego stanowiska pracy. W tym roku, ze względu na sytuację z Covid-19, personel HR spodziewa się większego zainteresowania ze strony kandydatów niż w poprzednich latach. 

Z jakich powodów rośnie zainteresowanie nową pracą?  

Boże Narodzenie oraz wygaśnięcie umowy o pracę 

Ludzie mają inne obowiązki związane z Bożym Narodzeniem i odkładają poszukiwanie pracy na okres po świętach. Chcą w pełni cieszyć się świętami Bożego Narodzenia z rodziną, bez niepotrzebnego stresu. Kolejny powód to wygaśnięcie umowy o pracę pod koniec roku. Osoby, których to dotyczy, decydują się na przedłużenie umów lub szukają nowych możliwości zastosowania swoich umiejętności. 

Internet pełen ofert zatrudnienia  

Wyszukiwanie w internecie to skuteczny i szybki sposób na znalezienie wymarzonej pracy. Ludzie w większym stopniu nauczyli się korzystać z internetowych portali z ofertami pracy, w których poszukują najbardziej aktualnych ofert pracy. W ostatnich latach nastąpił również wielki boom w poszukiwaniu potencjalnych pracowników za pośrednictwem sieci społecznościowych.  

Być na bieżąco  

Kolejnym trendem ostatnich kilku lat jest poszukiwanie nowej pracy, nawet w sytuacji, gdy osoby zainteresowane są nadal zatrudnione. Ludzie sprawdzają, czy inny pracodawca zapewni im lepsze wynagrodzenie finansowe lub lepsze warunki pracy. Wiele firm oferuje także swoim pracownikom ciekawe benefity, które czynią firmę dla nich bardziej atrakcyjną. 

 Myślisz, że nie ma sensu aplikować o pracę przed świętami Bożego Narodzenia? Popełniasz duży błąd! Wykorzystaj ten czas, żeby przejrzeć oferty otwarte na rekrutacje w 2021 roku. Sprawdź, które są dla Ciebie atrakcyjne i od razu aplikuj! Zapewnisz sobie miejsce na liście kandydatów a po Nowym Roku rekruter skontaktuje się z Tobą priorytetowo. Kolejne zalety:  

  • Twój życiorys już w bazie  – w styczniu rekruterzy są dosłownie zawaleni życiorysami kandydatów. Wyślij swoje CV już teraz i miej pewność, że zostanie ono przeczytane i zapisane do bazy kandydatów.  
  • Wyjazd do pracy już w styczniu  zapewnij sobie pracę już od stycznia. Pamiętaj, że ilość miejsc jest ograniczona. O ile wyślesz swoje CV dopiero w styczniu, możesz dłużej czekać na przyjęcie do pracy iż priorytet mają kandydaci, którzy aplikowali o pracę pod koniec roku kalendarzowego. 
  • Ten odpowiedni moment –  nie czekaj, aplikuj! To właśnie teraz jest ten odpowiedni moment na szukanie nowej pracy w 2021 roku!  

Zerknij na nasze aktualne oferty pracy z wyjazdem jeszcze w tym roku oraz na oferty pracy w 2021 roku, gdzie rekrutacja jest w pełnym toku!