Przejdź do treści
Zalogować się
Język strony pl / PL
Język strony

Portal pracy MANUVIA jest podzielony na odrębne regiony zgodnie z rynkiem pracy. Masz jednocześnie możliwość przetłumaczenia informacji na wymagany język.

Polski
Polska

Jak wygląda proces rekrutacji przez telefon?

Ciekawostki Porady Rekrutacja
Ilustracyjny tło

Rozmawialiśmy z naszą specjalistką Anią, która już od roku pomaga znaleźć ludziom pracę w Manuvii. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak przebiega proces rekrutacji przez telefon oraz co Manuvia ma Ci do zaoferowania.. Jesteś ciekawy? Czytaj dalej!

Cześć Aniu, opowiedz nam, jak dostałaś się do naszej firmy?

Znalazłam ogłoszenie o pracę na jednym z portalów pracy i wysłałam dokumenty aplikacyjne. Przeszłam proces rekrutacji i zostałam przyjęta na stanowisko juniorskie.
Wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie i decyzja o moim zatrudnieniu została podjęta bardzo szybko.

Świetnie! Jesteś zadowolona? Pewnie bardzo dużo osób znalazło pracę dzięki Tobie.

Jestem bardzo zadowolona. Tak, bardzo dużo osób zostało zatrudnionych za moim pośrednictwem. Zawsze staram się, aby kandydat był zadowolony i dobrze poinformowany. Dbam również o ich komfort na miejscu poprzez często odwiedziny hoteli oraz miejsc pracy, w których przebywają nasi pracownicy.

Powiedz nam, jak wygląda proces rekrutacji przez telefon?

Nasi kandydaci mogą się spodziewać telefonu pomiędzy 9:00 a 16:00, wtedy właśnie kontaktujemy się ze wszystkimi osobami, które aplikowały do pracy w Republice Czeskiej. Rozmowa przebiega bardzo swobodnie. Zawsze pytam się o poprzednie doświadczenie kandydata, jakie umiejętności posiadł w poprzedniej pracy, czy zna jakieś języki obce i od kiedy jest dyspozycyjny. Oferujemy wiele miejsc pracy, dlatego zawsze pytam ubiegających się o pracę, jaką branżą są zainteresowani, jakie są ich oczekiwania finansowe, a następnie przedstawiam ofertę pracy dopasowaną do ich wymagań.

Jakie miejsca pracy najczęściej oferujesz?

Mamy wiele ofert pracy w branży motoryzacyjnej oraz elektronicznej. Prowadzimy rekrutacje na stanowiska niskiego szczebla, takie jak pracownik produkcji, magazynier, monter wiązek elektrycznych, gdzie nie wymagamy od kandydatów wcześniejszego doświadczenia, wykształcenia, czy specjalistycznych umiejętności. Oprócz stanowisk szeregowych, oferujemy również stanowiska średniego szczebla oraz specjalistyczne w Republice Czeskiej, Słowacji oraz Niemczech. Oferta pracy jest dopasowywana do profilu kandydata oraz jego oczekiwań i tylko takie oferty otrzymuje nasz przyszły pracownik.

O co najczęściej pytają kandydaci?

Najczęściej pytają się o zakwaterowanie, tzn. ile osób będzie w jednym pokoju, jaki jest jego standard oraz czy na pewno opłacimy im pobyt za granicą. Oczywiście pytają również o wynagrodzenie, ile zarobią, w jakim czasie, czy będą pracować w nadgodzinach oraz jak dostaną się do pracy. Nasi kandydaci zawsze otrzymują bezpłatne zakwaterowanie i dojazdy do pracy. Już po pięciu przepracowanych zmianach, oferujemy możliwość pobierania zaliczek w wysokości 1000 CZK w Republice Czeskiej oraz do 50 EUR na Słowacji, dlatego mogą podjąć pracę nawet, gdy nie posiadają wystarczająco pieniędzy na wyjazd.

Czy kandydaci muszą przejść jakieś testy?

To zależy od miejsca pracy, natomiast testy nie są trudne. Podczas odprawy wykonujemy razem z kandydatami proste testy manuale oraz matematyczne, ale nie ma się czego obawiać. Testy są powtarzane również po przyjeździe do hotelu.

A jak wygląda odprawa?

Kandydaci przychodzą do biura na umówioną godzinę. Zazwyczaj są to godzinny poranne w okolicach 8:00 – 9:00 rano. Następnie podpisujemy wszystkie dokumenty związane ze skierowaniem kandydata do pracy za granicą i zamawiamy autokary od naszego zaufanego przewoźnika. Pracownicy wyjeżdżają około godziny 11. Podróż na miejsce trwa od trzech do pięciu godzin w zależności od sytuacji na drogach.

Czemu właściwie Manuvia? Czym się agencja pracy Manuvia różni od innych agencji?

Jesteśmy profesjonalistami i bardzo szybko znajdujemy stabilne zatrudnienie naszym kandydatom. Czasem już na drugi dzień jesteśmy w stanie zatrudnić pracownika na stałe. Zapewniamy i opłacamy zakwaterowanie, transport oraz jesteśmy do dyspozycji naszych pracowników nawet 24/7. Nasze bogate, ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży HR pozwala nam na szybkie reagowanie na potrzeby pracowników.

A jak z parami? Jesteś w stanie zaoferować im pracę?

Tak. Bardzo często zgłaszają się do nas pary oraz grupy znajomych, którzy wspólnie chcą wyjechać za granicę. To oczywiste, że w grupie człowiek się czuje lepiej, co rozumiemy. Dlatego dajemy możliwość zatrudnienia w parach, grupach. Dodatkowo zapewnimy pokój dwuosobowy, dający prywatność oraz ustalimy tak grafik, że pary będą pracować na tych samych zmianach.

Aniu, co ma zrobić kandydat, który chce wyjechać już teraz do pracy?

Wystarczy, że się ze mną skontaktuje pod numerem +48 665 777 463 a ja przedstawię mu wszystkie szczegóły. Może również napisać do mnie na adres anna.mil@manuvia.com. Jestem już doświadczoną specjalistką i na pewno znajdę pracę, która będzie odpowiadała oczekiwaniom osoby zainteresowanej.

Można mnie również znaleźć bezpośrednio w biurze w Katowicach przy ul. Krzywej 10. Czekam na kandydatów od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Służę pomocą!

Chcesz się umówić ze mną na rozmowę? Kliknij tutaj lub aplikuj bezpośrednio pod numerem +48 665 777 463.