Przejdź do treści
Zalogować się
Język strony pl / PL
Język strony

Portal pracy MANUVIA jest podzielony na odrębne regiony zgodnie z rynkiem pracy. Masz jednocześnie możliwość przetłumaczenia informacji na wymagany język.

Polski
Polska

Relaks – najlepszy przyjaciel każdego pracownika

Porady
Ilustracyjny tło
Relaks – najlepszy przyjaciel każdego pracownika

Pracownik, który nie jest wypoczęty, wykazuje mniejszą produktywność i popełnia więcej błędów. Szczególnie, kiedy robisz nadgodziny i spędzasz dużo czasu w pracy. Twoje ciało to nie maszyna, zatem potrzebujesz regeneracji, by działać prawidłowo.

Aktywności inne niż praca są idealnym pomysłem

Oczywiście, sposoby na relaks są przeróżne i każdy ma nia nie swój pomysł, jednak ważne jest, by dawały ci one odpowiednią ilość energii. Zdaniem niektórych ekspertów, relaks powinien zdecydowanie różnić się od tego, co robisz w pracy. Jeśli pracujesz fizycznie, powinieneś czytac książki, a jeśli parasz się pracą umysłową, pomyśl raczej o jakimś sporcie. Najważniejsze jednak, byś dopasował formę wypoczynku do swoich potrzeb i zamiłowań. Jeżeli wybierzesz relaks aktywny, przez co rozumiem sport, turystykę, podróże, albo pasywny, czyli czytanie książek, najważniejsze jest, byś dostarczył sobie dzięki temu odpowiednią ilość energii.

Nie zapominaj o przyjaciołach

Spotkanie ze znajomymi to też doskonała forma regeneracji! Czasem rozmowa o pracy z ludźmi, którzy robią coś zupełnie innego, może dać ci zupełnie inny pogląd na twoje zajęcie i dostarczyć nowych pomysłów. Oczywiście, niektórzy spędzają wolny czas w pubach i barach, regularnie pijąc alkohol, co niekoniecznie pomaga w wypoczynku. Jeżeli spędzasz dzień na odsypianiu picia, twoje ciało nie będzie odprężone, a rezultat okaże się zupełnie odwrotny od zamierzonego. A przecież chodzi o to, żeby być napełnionym energią!

Od ciebie zależy, jaki rodzaj relaksu wybierzesz, jednak jedna rzecz jest pewna – bez odpowiedniego wypoczynku , nie będziesz w stanie pracować przez długi czas. Relaks pomoże ci nie tylko odzyskać dobrą fizyczną i psychiczną kondycję, ale także radość życia i motywację do kolejnych działań!