Przejdź do treści
Zalogować się
Język strony pl / PL
Język strony

Portal pracy MANUVIA jest podzielony na odrębne regiony zgodnie z rynkiem pracy. Masz jednocześnie możliwość przetłumaczenia informacji na wymagany język.

Polski
Polska

5 powodów dla których warto pracować w Pardubicach

Ciekawostki Porady
Ilustracyjny tło
5 powodów dla których warto pracować w Pardubicach

1. Pernštejn i pierniki

W Pardubicach możesz spróbować typowego czeskiego piwa. Jest to możliwe dzięki browarowi Pernštejn, który produkuje przepyszny złocisty trunek. Browar oferuje wiele gatunków piwa, jednak jeden z nich chcielibyśmy ci polecić szczególnie –  jest nim Pardubicki porter. Browar Pernštejn ma swoją własną restaurację zwaną Pivovarka, która znajduje się na ulicy Palackého, pod numerem 250.

Oczywiście Pardubice to nie tylko wyborne piwo. Nie zapomnij spróbować tamtejszych pierników, dzięki którym Pardubice zwane są „miastem pierników“. Wiele w tym prawdy – możesz znaleźć je niemal wszędzie!

2. Pardubicki zamek i miejsca historyczne

To oczywiste, że nie wszyscy interesują się historią. Jednak trudno zaprzeczyć, że spacer pięknym, dobrze zachowanym historycznym centrum to niezwykła przyjemność. Centrum Pardubic jest rejonem objętym opieką konserwatora zabytków, z cudownym placem Pernštýn’s square, który na pewno przypadnie Ci do gustu.

Kolejnym niezwykle ważnym miejscem jest lokalny zamek. Budowlę postawiono w 15 wieku, a obecnie należy ona do najbardziej odnowionych budynków tego typu w całych Czechach. Dziś znajduje się w nim muzeum, w którym zobaczyć możesz wystawę historycznego oręża, starych kartek pocztowych oraz monet. Wejście do muzeum kosztuje 45 CZK, czyli około 7,80 zł.

3. Świetna lokalizacja Pardubic

Jeżeli lubisz podróżować, wokół Pardubic znajdzie się dla Ciebie wiele atrakcyjnych opcji. Pardubice ulokowane są dokładnie w centrum Czech, zatem łatwo trafisz stamtąd gdziekolwiek zechcesz. Na przykład, pociąg do Pragi odjeżdża stamtąd prawie co 15 minut, a zatem możesz odwiedzać stolicę, kiedy tylko chcesz. Podróż taka trwa zaledwie godzinę. Pardubice to również jeden z największych węzłów kolejowych, a więc dotrzesz z nich niemal do każdego miejsca w Europie.

Miasto ma także lotnisko, a zatem z łatwością możesz się stamtąd wybrać na wakacje. Choćby w ciepłe kraje!

4. Wielka Pardubicka

Lubisz sport? Jeżeli twoja odpowiedź jest twierdząca, w Pardubicach będziesz się czuł jak u siebie. Jednym z największych wydarzeń, z którymi miasto jest kojarzone na całym świecie, jest Wielka Pardubicka. Ten wyścig konny odbywa się zawsze w co drugą niedzielę października. W tym roku świętujemy 125 rocznicę tego cyklicznego wydarzenia. Nawet jeśli nie jesteś fanem wyścigów konnych, Wielka Pardubicka może się okazać dla ciebie niezwykłym doświadczeniem. To po prostu trzeba zobaczyć.

5. HC Dynamo Pardubice

Będąc w Pardubicach, warto również wybrać się na mecz hokejowy. Chlubą Pardubic jest HC Dynamo Pardubice – jedna z czeskich drużyn szczycących się najliczniejszymi sukcesami.  W sezonie 2011/2012  zespół ten wygrał hokejową ekstraligę. W pardubickiej drużynie gra również wielu znanych zawodników, takich jak: Dominik Hašek, Jiří Dopita, Aleš Hemský i wielu innych. Mecze Dynamo odbywają się w nowoczesnej Tipsport Arénie. Tam też miejsce ma dużo innych, nie tylko sportowych, wydarzeń. Możesz wybrać się na mecz za 85 CZK (około 13 zł). Jeżeli chcesz w pełni cieszyć się sportowym wydarzeniem, celebruj go razem z fanami hokeja z Pardubic. Musisz wiedzieć, że uznaje się ich za jednych  z najlepszych kibiców w całych Czechach. Dowodem na to niech będzie fakt, że na meczu zazwyczaj pojawiaja się ich ponad 9 000! Dzięki ich towarzystwu, popołudnie spędzone na trybunie będzie dla ciebie niezapomnianym przeżyciem!

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji! Obecnie oferujemy miejsca pracy w Pardubicach i dzięki nim będziesz mógł w pełni cieszyć się tym pięknym miastem każdego dnia. Zapewnimy ci zakwaterowanie, zatem problem miejsca, w którym będziesz mógł się zatrzymać, masz absolutnie z głowy. Zacznij pracę w Pardubicach już dziś!