Przejdź do treści
Zalogować się
Język strony pl / PL
Język strony

Portal pracy MANUVIA jest podzielony na odrębne regiony zgodnie z rynkiem pracy. Masz jednocześnie możliwość przetłumaczenia informacji na wymagany język.

Polski
Polska

Wywiad z rekruterką Ingą: Jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna przez telefon?

Porady
Ilustracyjny tło

Przeprowadziliśmy wywiad z naszą rekruterką Ingą, która pracuje w Manuvii od dwóch lat i codziennie pomaga ludziom znaleźć odpowiednią pracę według ich wymagań oraz doświadczenia. Czytaj dalej a dowiesz się, jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna przez telefon oraz na co uważać podczas szukania pracy za pośrednictwem agencji pracy. Gotowy?

Hej, Inga! Czy możesz nam powiedzieć, jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna przez telefon?

Witam Cię i wszystkich czytelników. Podczas rozmowy, w pierwszej kolejności przedstawię siebie oraz naszą agencję. Zapytam kandydata, w jakim celu z nami się kontaktuje, na jakim stanowisku poszukuje pracę i jakie ma kwalifikacje zawodowe, żeby móc dopasować ofertę pracy do profilu kandydata i do jego wymagań.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej pytam też o to, na jakim stanowisku kandydat pracował poprzednio, w jakiej firmie, przez jaki okres oraz czy ma dodatkowe uprawnienia lub kwalifikacje zawodowe.

W kolejnym rzędzie przechodzę do przedstawienia aktualnych ofert pracy, które możemy mu zaoferować.

O ile kandydat jest zainteresowany konkretną ofertą pracy, umawiamy się na z nim na dalszych krokach rekrutacji takich jak pobieranie danych, szczegóły wyjazdu do pracy oraz umawiamy się na kolejny kontakt w celu zweryfikowania wszystkich przekazanych informacji.

Na jakie stanowiska pracy przebiega aktualnie rekrutacja?

Oferujemy pracę w różnych branżach. Przeważenie chodzi o stanowiska operatorów produkcji, gdzie poprzednie doświadczenie nie jest wymagane. Do obowiązków operatora należy prawidłowa montaż części, prosta obsługa maszyn i linii produkcyjnej oraz kontrola jakości gotowego produktu.

Dodatkowo oferujemy pracę w magazynach na stanowisku picker lub operator wózka widłowego, ale także pracę dla spawaczy, kierowców MKD, elektryków, ślusarzy, gdzie wymagane jest odpowiednie wykształcenie lub dodatkowe uprawnienia do wykonywania tego zawodu.

Wywiad z rekruterką Ingą: Jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna przez telefon?

Co najbardziej interesuje kandydatów?

Najbardziej interesuje ich kwestia zakwaterowania, czy jest ono zapewnione i jaki jest jego koszt. Dużo kandydatów pyta też o transport jak do Czech tak z miejsca zakwaterowania do miejsca pracy. Kandydaci są również zainteresowani tym, jakie są zarobki, bonusy wydajnościowe oraz przeciętne miesięczne zarobki netto.

Przeważnie oferujemy bezpłatne zakwaterowanie oraz darmowy transport do Czech. Wszystkie kwestie dotyczące oferty pracy omawiane są podczas rozmowy kwalifikacyjnej przez telefon lub osobiście u nas w biurze.

Czy testy służące do selekcji pracowników wykonywane są przez telefon?

Nie, testy nie są przeprowadzane telefonicznie. Kandydaci przechodzą testy manualne oraz/lub matematyczne bezpośrednio u nas w biurze w Katowicach.

Na co ludzie powinni uważać, gdy kontaktuje się z nimi agencja pracy telefonicznie?

Przede wszystkim muszą dowiedzieć się, czy agencja ma wszystkie potrzebne dokumenty do świadczenia usług w tym zakresie. Warto sprawdzić krajowy rejestr agenci zatrudnienia, ile pracowników jest zatrudnionych pośrednictwem tej agencji oraz jak długo działa na rynku pracy. Kandydat powinien się upewnić, że usługi agencji są bezpłatne, iż agencje rekrutacyjne nie są uprawnione do pobierania opłat od osób poszukujących pracy.

U nas w Manuvii nie pobieramy od Ciebie żadnych opłat, działamy na rynku pracy ponad 20 lat i aktualnie mamy 12 000 zadowolonych pracowników, pracujących dla naszych klientów w kraju i poza granicą.

Czym różni się pośrednictwo pracy w Manuvii od innych agencji?

Jesteśmy wiarygodni i doświadczeni w naszej pracy. Jesteśmy w stanie zaoferować Ci więcej ofert pracy do wyboru oraz możliwość zatrudnienia w ciągu 7-10 dni roboczych. O ile kandydat korzysta z naszego transportu z Katowic, jest on dla niego kompletnie darmowy. Co więcej, zawsze zapewniamy zakwaterowanie blisko miejsca pracy oraz pomoc koordynatora w razie potrzeby.

Czy możesz zaoferować pracę parom lub grupom przyjaciół? Czy ludzie są tym zainteresowani?

Oczywiście, kontaktuje się z nami mnóstwo par, kolegów i znajomych w celu znalezienia pracy. W większości wypadków jesteśmy w stanie znaleźć pracę także dla większych grup osób. Na pewno zachęcamy wszystkich do kontaktu z nami. Zawsze robimy wszystko, aby zaspokoić potrzeby jak kandydatów tak naszych klientów.

Inga, dziękujemy Ci za rozmowę. A ty, drogi czytelniku, nie wahaj się i zerknij na nasze aktualne oferty pracy. Jesteś tylko krok od wymarzonej pracy! Skontaktuj się z nami już dziś.